Team Contacts

Adirondack Youth Hockey

President - Royce Lawrence President@adkhockey.com

Master Ice Scheduler - Mark Cozzens mark2020202@yahoo.com

TVHL League Rep - Mark Cozzens mark2020202@yahoo.com

12U North Section Tier II Tournament Bound Adirondack Head Coach - Greg Porter porterg@sgfcsd.org

12U North Section Tier II Tournament Bound Adirondack Scheduler -

14U North Section Tier II Tournament Bound Adirondack Head Coach - Jeff Willis jnwillis4@verizon.net

14U North Section Tier II Tournament Bound Adirondack Scheduler -

16U North Section Tier II Tournament Bound Adirondack Head Coach - Dean Williams dwilliams@queensburyschool.org

16U North Section Tier II Tournament Bound Adirondack Scheduler - Henry Vanderminden hv42enjoylife@gmail.com

18U North Section Tier II Tournament Bound Adirondack Head Coach - Mike DiFiore mdifiore1@nycap.rr.com

18U North Section Tier II Tournament Bound Adirondack Scheduler - Mike Vogel vogelgator@yahoo.com

G12U North Section Tier II Tournament Bound Adirondack Head Coach - TBD

G12U North Section Tier II Tournament Bound Adirondack Scheduler - Renee Lochner adkrenee@hotmail.com

G16U North Section Tier II Tournament Bound Adirondack Head Coach - TBD

G16U North Section Tier II Tournament Bound Adirondack Scheduler - Renee Lochner adkrenee@hotmail.com

Berkshire Rattlers Youth Hockey

President - Darrell G. Fennelly dfennelly@roadrunner.com

Master Ice Scheduler - Elizabeth Perkins eperkins@berkshireschool.org

TVHL League Rep - Rick Rossano tararick@yahoo.com

10U Mohawk Berkshire Rattlers Head Coach - Darrell G. Fennelly ofcfenn@gmail.com

10U Mohawk Berkshire Rattlers Scheduler - Darrell G. Fennelly ofcfenn@gmail.com

12U Mohawk Berkshire Rattlers Head Coach - Sylvia Gappa sgappa@berkshireschool.org

12U Mohawk Berkshire Rattlers Scheduler - Rick Methe rmethe@gmail.com

14U Mohawk Lower Berkshire Rattlers Head Coach - Joe Terzigni jterzigni@yahoo.com

14U Mohawk Lower Berkshire Rattlers Scheduler - Rick Rossano tararick@yahoo.com

Berkshire Youth Hockey

President - Matt Noyes mnoyes@clarkart.edu

Master Ice Scheduler - Leanne Bishop- schedules all teams lbishop1976@gmail.com

TVHL League Rep - Leanne Bishop lbishop1976@gmail.com

10U Hudson Berkshire Head Coach -

10U Hudson Berkshire Scheduler - Leanne Bishop- schedules lbishop1976@gmail.com

10U Mohawk Berkshire Head Coach -

10U Mohawk Berkshire Scheduler - Leanne Bishop- schedules lbishop1976@gmail.com

10U Heldeberg Berkshire Head Coach -

10U Heldeberg Berkshire Scheduler - Leanne Bishop- schedules lbishop1976@gmail.com

12U Hudson Berkshire Head Coach -

12U Hudson Berkshire Scheduler - Leanne Bishop- schedules lbishop1976@gmail.com

14U Mohawk Upper Berkshire Rattlers Head Coach -

14U Mohawk Upper Berkshire Rattlers Scheduler - Leanne Bishop- schedules lbishop1976@gmail.com

14U Mohawk Lower Berkshire Head Coach -

14U Mohawk Lower Berkshire Scheduler - Leanne Bishop- schedules lbishop1976@gmail.com

Bethlehem Youth Hockey

President - Paul Kelly pkelly6@nycap.rr.com

Master Ice Scheduler - Phil Plummer byhascheduler.com

TVHL League Rep - Joel Middleton jmiddleton17@yahoo.com

12U North Section Tier II Tournament Bound Bethlehem Head Coach - Brian Carr briancarr23@yahoo.com

12U North Section Tier II Tournament Bound Bethlehem Scheduler - Phil Plummer byhascheduler@gmail.com

14U North Section Tier II Tournament Bound Bethlehem Head Coach - Kyle Kotary kkotary15@yahoo.com

14U North Section Tier II Tournament Bound Bethlehem Scheduler - Phil Plummer byhascheduler@gmail.com

18U North Section Tier II Tournament Bound Bethlehem Head Coach - Rusty Galligher crg3@albanypromo.com

18U North Section Tier II Tournament Bound Bethlehem Scheduler - Rusty Galligher crg3@albanypromo.com

16U Hudson Bethlehem Head Coach - Chris O\'Grady cogrady02@gmail.com

16U Hudson Bethlehem Scheduler - Phil Plummer byhascheduler@gmail.com

Canton Youth Hockey

President - Troy Creurer tcreurer@gmail.com

Master Ice Scheduler - Kevin Logan loganKD@corning.com

TVHL League Rep - Brian Coakley bcoakley4@me.com

12U North Section Tier II Tournament Bound Canton Head Coach - Bill Palmer wspalmer3@icloud.com

12U North Section Tier II Tournament Bound Canton Scheduler - Bill Palmer wspalmer3@icloud.com

14U North Section Tier II Tournament Bound Canton Head Coach - Chris Rose crose@bfcsd.org

14U North Section Tier II Tournament Bound Canton Scheduler - Rick Berkman berkmarw@potsdam.edu

16U North Section Tier II Tournament Bound Canton Head Coach - Robert (Brian) Coakley bcoakley4@me.com

16U North Section Tier II Tournament Bound Canton Scheduler - Tricia Terry tmterry53@gmail.com

G12U North Section Tier II Tournament Bound Canton Head Coach - Mandie Mousaw mousawmm@msn.com

G12U North Section Tier II Tournament Bound Canton Scheduler - Mandie Mousaw mousawmm@msn.com

G14U North Section Tier II Tournament Bound Canton Head Coach - Paul Baxter paulbaxter2@gmail.com

G14U North Section Tier II Tournament Bound Canton Scheduler - Paul Baxter paulbaxter2@gmail.com

G19U North Section Tier II Tournament Bound Canton Head Coach - Matt Cullen mjcullen@castletv.com

G19U North Section Tier II Tournament Bound Canton Scheduler - Tammy Cartier tcartier3330@gmail.com

Chazy Youth Hockey

President - Chris Demers demers21@hotmail.com

Master Ice Scheduler -

TVHL League Rep -

12U North Section Tier III Tournament Bound Chazy Head Coach - Thomas Brandell tbrandell@charter.net

12U North Section Tier III Tournament Bound Chazy Scheduler - Chris Demers demers21@hotmail.com

G12U North Section Tier II Tournament Bound Chazy Head Coach - Rolla Parker IV jrparker@parkercountry.com

G12U North Section Tier II Tournament Bound Chazy Scheduler - Rolla Parker IV jrparker@parkercountry.com

G19U North Section Tier II Tournament Bound Chazy Head Coach - Michael King mkwestchazy@aol.com

G19U North Section Tier II Tournament Bound Chazy Scheduler -

Clifton Park Youth Hockey

President - Tom Rourke tomrourke66@gmail.com

Master Ice Scheduler - Frank Suozzi fsuozzi@nycap.rr.com

TVHL League Rep - Brad Gerard brad@abacusinfo.com

10U Hudson CP Dynamo Head Coach - Tim Barcomb timbarcomb@gmail.com

10U Hudson CP Dynamo Scheduler - DJ Matthews CPDynamo2010@gmail.com

10U Hudson Clifton Park Scheduler - Kristin Lubin Klubin22@gmail.com

10U Hudson Clifton Park Head Coach - Al Lapage lapage402@yahoo.com

10U Mohawk Clifton Park Scheduler - Ryan Bamberger ryanbamberger@gmail.com

10U Mohawk Clifton Park Head Coach - Jeff Kuftiak KuftJeff@SHENET.ORG

10U Heldeberg Clifton Park Head Coach - Jeff Lynch lynchee.jeff@gmail.com

10U Heldeberg Clifton Park Scheduler - Tammy Morrissey tammy.morrissey@yahoo.com

12U North Section Tier 1 Tournament Bound CP Dynamo Scheduler - Amy Bridges CPDynamo08@gmail.com

12U North Section Tier 1 Tournament Bound CP Dynamo Head Coach - Brad Chartrand bchartrand@nhlpa.com

12U Hudson Clifton Park Head Coach - Dave Dunkleberger David.Dunkleberger@momentive.com

12U Hudson Clifton Park Scheduler - Greg Rodriguez GregRod25@gmail.com

12U Mohawk Clifton Park 12U Green Head Coach - Juan DelaRocha DelaJuan@shenet.org

12U Mohawk Clifton Park 12U Green Scheduler - Tony Gabriele ajgabriele@gmail.com

12U Mohawk Clifton Park 12U White Scheduler - Chad Sherwood chadsherwood82@gmail.com

12U Mohawk Clifton Park 12U White Head Coach - Art Sassone art.sassone@totaltechsystems.com

14U North Section Tier 1 Tournament Bound CP Dynamo Scheduler - Kevin Magaletta kevin.magaletta@icloud.com

14U North Section Tier 1 Tournament Bound CP Dynamo Head Coach - Wally Bzdell wbzdell@gmail.com

14U Mohawk Upper Clifton Park Scheduler - Colleen Guiton clumsyspice@gmail.com

14U Mohawk Upper Clifton Park Head Coach - Paul Guiton clumsyspice@gmail.com

14U Mohawk Lower Clifton Park Head Coach - Tim Palmer tjpengineer@yahoo.com

14U Mohawk Lower Clifton Park Scheduler - Jack Calareso jcalaresojr@gmail.com

16U North Section Tier 1 Tournament Bound CP Dynamo Scheduler - Frank Suozzi fsuozzi@nycap.rr.com

16U North Section Tier 1 Tournament Bound CP Dynamo Head Coach - Dennis Kravchenko Dkrav94@gmail.com

18U North Section Tier 1 Tournament Bound CP Dynamo Scheduler - Brad Shaver shavbrad@shenet.org

18U North Section Tier 1 Tournament Bound CP Dynamo Head Coach - Brad Shaver shavbrad@shenet.org

16U Hudson Clifton Park 18U Head Coach - Steve West stevewest335@gmail.com

16U Hudson Clifton Park 18U Scheduler - TBD

16U Hudson Clifton Park 16U Scheduler - TBD

16U Hudson Clifton Park 16U Head Coach - Bill Stocker wstocker@nysico.com

G12U North Section Tier II Tournament Bound CP Dynamo Scheduler - Amanda Castignetti acastignetti90@gmail.com

G12U North Section Tier II Tournament Bound CP Dynamo Head Coach - Amanda Castignetti acastignetti90@gmail.com

G16U North Section Tier II Tournament Bound CP Dynamo Scheduler - Brian Gidley dnwardspiral@aol.com

G16U North Section Tier II Tournament Bound CP Dynamo Head Coach - Steve Anslow sa_0103@yahoo.com

Louisville Youth Hockey

President - Cory Francis cfrancis79@gmail.com

Master Ice Scheduler -

TVHL League Rep -

18U North Section Tier III Tournament Bound Louisville Head Coach - Tyler Simms Tyler.simms42@yahoo.com

18U North Section Tier III Tournament Bound Louisville Scheduler - John Beattie johnb24@verizon.net

16U North Section Tier III Tournament Bound Louisville Head Coach - John Beattie johnb24@verizon.net

16U North Section Tier III Tournament Bound Louisville Scheduler - John Beattie johnb24@verizon.net

Malone Youth Hockey

President - Matthew Jones matthewjones42@yahoo.com

Master Ice Scheduler - Matthew Jones matthewjones42@yahoo.com

TVHL League Rep - Jay Perras jayperras@renzi.net

12U North Section Tier III Tournament Bound Malone- Jr. Huskies Head Coach - Scott Henning SHENNING@TWCNY.RR.COM

12U North Section Tier III Tournament Bound Malone- Jr. Huskies Scheduler - Scott Henning shenning@twcny.rr.com

14U North Section Tier III Tournament Bound Malone- Jr. Huskies Head Coach - Justin Brown jjsimpsonnar6@yahoo.com

14U North Section Tier III Tournament Bound Malone- Jr. Huskies Scheduler - Matt Jones Matthewjones42@yahoo.com

16U North Section Tier III Tournament Bound Malone- Adirondack 46ers Head Coach - John Perras jayperras@renzi.net

16U North Section Tier III Tournament Bound Malone- Adirondack 46ers Scheduler - Steve Lockwood lockwood@citec.org

G14U North Section Tier II Tournament Bound Malone- Adirondack 46ers Head Coach - Matt Jones matthewjones42@yahoo.com

G14U North Section Tier II Tournament Bound Malone- Adirondack 46ers Scheduler - Matt Jones matthewjones42@yahoo.com

G16U North Section Tier II Tournament Bound Malone- Adirondack 46ers Head Coach - Jim LeClair JLACLAIR380@YAHOO.COM

G16U North Section Tier II Tournament Bound Malone- Adirondack 46ers Scheduler - Tony Maglione TONYMGLN@GMAIL.COM

Massena Youth Hockey

President - Mike McCabe mccabe5226@hotmail.com

Master Ice Scheduler -

TVHL League Rep -

12U North Section Tier II Tournament Bound Massena Head Coach - Mike McCabe mccabe5226@hotmail.com

12U North Section Tier II Tournament Bound Massena Scheduler - Mike McCabe mccabe5226@hotmail.com

14U North Section Tier II Tournament Bound Massena Head Coach - Chris Aldous caldous32@aol.com

14U North Section Tier II Tournament Bound Massena Scheduler - Chris Aldous caldous32@aol.com

New Hartford

President - Chris Moran

Master Ice Scheduler - Rob Altieri robertaltieri@outlook.com

TVHL League Rep - Rob Altieri robertaltieri@outlook.com

16U Hudson New Hartford Head Coach - Chris Steeper TBD

16U Hudson New Hartford Scheduler - Rob Altieri robertaltieri@outlook.com

Norfolk Youth Hockey

President - Juddy Plumb kplumb@mail2coach.com

Master Ice Scheduler - Jennifer Lauzon jllauzon9@gmail.com

TVHL League Rep - Judd Plumb kplumb@mail2coach.com

14U North Section Tier III Tournament Bound Norfolk Norwood Icemen Head Coach - Jerry Lauzon 9lauzon@gmail.com

14U North Section Tier III Tournament Bound Norfolk Norwood Icemen Scheduler - Jerry Lauzon 9lauzon@gmail.com

G16U North Section Tier II Tournament Bound Norfolk Norwood Northstars Head Coach - Jerry Lauzon 9lauzon@gmail.com

G16U North Section Tier II Tournament Bound Norfolk Norwood Northstars Scheduler - Judd Plumb kplumb@mail2coach.com

North Berkshire Youth Hockey

President - Guy Cariddi guycariddi@gmail.com

Master Ice Scheduler - Linda Pensivy scheduler.nbyhl@gmail.com

TVHL League Rep - Glenn Maloney maloney.glenn@gmail.com

10U Heldeberg N. Berkshire Head Coach - Gary Munson

10U Heldeberg N. Berkshire Scheduler - Linda Pensivy scheduler.nbyhl@gmail.com

12U Mohawk N. Berkshire Head Coach - Guy Cariddi

12U Mohawk N. Berkshire Scheduler - Linda Pensivy scheduler.nbyhl@gmail.com

14U Mohawk Lower N. Berkshire Head Coach - Bob Sweet

14U Mohawk Lower N. Berkshire Scheduler - Linda Pensivy scheduler.nbyhl@gmail.com

North Country Youth Hockey

President - Jason Schad

Master Ice Scheduler -

TVHL League Rep -

North Franklin Youth Hockey

President - Shawn McMahon smcmahon@mail.fehb.org

Master Ice Scheduler - Jackie Bryant jbryant@srk12.org

TVHL League Rep - Shawn McMahon smcmahon@mail.fehb.org

12U North Section Tier III Tournament Bound North Franklin Head Coach - Scott Davis sdavis@ellisautos.com

12U North Section Tier III Tournament Bound North Franklin Scheduler - Scott Davis sdavis@ellisautos.com

16U North Section Tier III Tournament Bound North Franklin Head Coach - Pete Durant durant800xc@yahoo.com

16U North Section Tier III Tournament Bound North Franklin Scheduler - Pete Durant durant800xc@yahoo.com

Northshire Hockey

President - Mark Slade mkwslade@gmail.com

Master Ice Scheduler - Karen Grabher grabherhockey@comcast.net

TVHL League Rep - Shawn Munaghan quinnadamjake@gmail.com

14U Mohawk Upper Northshire Head Coach - Shawn Munaghan quinnadamjake@gmail.com

14U Mohawk Upper Northshire Scheduler - Karen Grabher grabherhockey@comcast.net

Northwood Academy

President - Gino Riffle riffleg@northwoodschool.com

Master Ice Scheduler - Chadd Cassidy cassidyc@northwoodschool.com

TVHL League Rep - Trevor Gilligan gilligant@northwoodschool.com

18U North Section Tier 1 Tournament Bound Northwood School Head Coach - Chadd Cassidy cassidyc@northwoodschool.com

18U North Section Tier 1 Tournament Bound Northwood School Scheduler - Chadd Cassidy cassidyc@northwoodschool.com

G19U North Section Tier II Tournament Bound Northwood School Head Coach - Trevor Gilligan gilligant@northwoodschool.com

G19U North Section Tier II Tournament Bound Northwood School Scheduler - Gino Riffle riffleg@northwoodschool.com

Ogdensburg Youth Hockey

President - Ryan Griffith

Master Ice Scheduler -

TVHL League Rep -

12U North Section Tier III Tournament Bound Ogdensburg Head Coach - Craig Thornhill cthornhill1@twcny.rr.com

12U North Section Tier III Tournament Bound Ogdensburg Scheduler - Craig Thornhill cthornhill1@twcny.rr.com

14U North Section Tier III Tournament Bound Ogdensburg Head Coach - Richard Jacobs II jacobslandsurveying@hotmail.com

14U North Section Tier III Tournament Bound Ogdensburg Scheduler - Richard Jacobs II jacobslandsurveying@hotmail.com

Plattsburgh Youth Hockey

President - Jack Phillips Jgp1833@msn.com

Master Ice Scheduler -

TVHL League Rep -

12U North Section Tier II Tournament Bound Plattsburgh Head Coach - Jason Terry Pyhterry@gmail.com

12U North Section Tier II Tournament Bound Plattsburgh Scheduler - Jason Lamoy Thelamoys@gmail.com

Potsdam Youth Hockey

President - Bryant Bullard bwbullard16@gmail.com

Master Ice Scheduler - Jack Charlebois charlebois16@hotmail.com

TVHL League Rep -

12U North Section Tier III Tournament Bound Potsdam Head Coach - Jack Charlebois charlebois16@hotmail.com

12U North Section Tier III Tournament Bound Potsdam Scheduler -

14U North Section Tier III Tournament Bound Potsdam Head Coach - John Duffy

14U North Section Tier III Tournament Bound Potsdam Scheduler - Melissa Cutler missiecutler@yahoo.com

G16U North Section Tier II Tournament Bound Potsdam Head Coach - Cory Towne towner10@hotmail.com

G16U North Section Tier II Tournament Bound Potsdam Scheduler - Kristin Towne kristintowne@yahoo.com

SARA-Placid Youth Hockey

President - Josh Dann joshdann@hotmail.com

Master Ice Scheduler - David Webb davewebblp@gmail.com

TVHL League Rep - Matthew Bartholomew pikie79@gmail.com

12U North Section Tier III Tournament Bound SARA-Placid Head Coach - Matthew Bartholomew pikie79@gmail.com

12U North Section Tier III Tournament Bound SARA-Placid Scheduler - John Spear johnlspear@gmail.com

14U North Section Tier III Tournament Bound SARA-Placid Head Coach - Casey Gadwaw gadwawcasey@yahoo.com

14U North Section Tier III Tournament Bound SARA-Placid Scheduler - Casey Gadwaw gadwawcasey@yahoo.com

Saratoga Youth Hockey

President - Frank Ovitt fovitt@gmail.com

Master Ice Scheduler - Steve Welch steverover@nycap.rr.com

TVHL League Rep - Steve Welch steverover@nycap.rr.com

10U Hudson Saratoga Head Coach - Greg Comora gcomora@pointsourcegroup.com

10U Hudson Saratoga Scheduler - Mike Montelone montelone126@gmail.com

10U Mohawk Saratoga Head Coach - Chris Obstarczyk cobstarczyk@yahoo.com

10U Mohawk Saratoga Scheduler - Andy Enright AEnright@convergeone.com

10U Heldeberg Saratoga Head Coach - Tony Kelsey tonykelsey2000@yahoo.com

10U Heldeberg Saratoga Scheduler - Ryan Marry ryanmarrybauer@gmail.com

12U Hudson Saratoga Head Coach - Ed Tolan edward@wwgtp.com

12U Hudson Saratoga Scheduler - Jill Yankowski goodtimes518@nycap.rr.com

12U Mohawk Saratoga Head Coach - Charles Nelson crnelsen.4815@gmail.com

12U Mohawk Saratoga Scheduler - Abbey Temple abbeytemple@gmail.com

14U Mohawk Upper Saratoga Head Coach - Jason Wolf wolfmatic@msn.com

14U Mohawk Upper Saratoga Scheduler - Steve Welch steverover@nycap.rr.com

14U Mohawk Lower Saratoga Head Coach - Chris Squillacioti csquillacioti@yahoo.com

14U Mohawk Lower Saratoga Scheduler - Steve Welch steverover@nycap.rr.com

16U Hudson Saratoga Head Coach - John Dobert John.Dobert@siigroup.com

16U Hudson Saratoga Scheduler - Jan Krug korbuddy@hotmail.com

G14U North Section Tier II Tournament Bound Saratoga Scheduler - Adryann Pemrick apemrick@gmail.com

G14U North Section Tier II Tournament Bound Saratoga Head Coach - Josh Pemrick jpemrick@gmail.com

Saugerties Youth Hockey

President - Mark Signore mark.signoresyha@gmail.com

Master Ice Scheduler - Laura Swanson lswansonetti@gmail.com

TVHL League Rep - Doug Little dlittle89@hotmail.com

10U Hudson Saugerties Head Coach - Erik Thiele poughtown99@hvc.rr.com

10U Hudson Saugerties Scheduler - Erica Caliendo elutz09@gmail.com

10U Mohawk Saugerties Head Coach - Doug Little dlittle89@hotmail.com

10U Mohawk Saugerties Scheduler - Doug Little dlittle89@hotmail.com

12U Mohawk Saugerties Head Coach - Fred Kesick F_Kesick24@hotmail.com

12U Mohawk Saugerties Scheduler - Pete Plaia Kpplaia@yahoo.com

Schenectady Youth Hockey

President - Greg Marcincuk gmarcincuk@gmail.com

Master Ice Scheduler - Greg Bunt gregory.bunt@gmail.com

TVHL League Rep - Kelli Trippany trippanysyha@gmail.com

10U Hudson Schenectady Head Coach - Ben Gruda bgrudasyha@gmail.com

10U Hudson Schenectady Scheduler - Sarah Meyers smeyerssyha@gmail.com

10U Hudson Schenectady (Youlen) Scheduler - Deanna Bouton dmbouton@gmail.com

10U Hudson Schenectady (Youlen) Head Coach - Colette Youlen coletteyoulen@gmail.com

10U Mohawk Schenectady Head Coach - Bob Feranec feranec@gmail.com

10U Mohawk Schenectady Scheduler - Deane Fox deane.m.fox@gmail.com

10U Heldeberg Schenectady Garnet Head Coach - Matt Karpovich mwkarpovich@outlook.com

10U Heldeberg Schenectady Garnet Scheduler - Mike Cognetti mike.cognetti@gmail.com

12U North Section Tier II Tournament Bound Schenectady Head Coach - Chris Kenny christopher.kenny@ge.com

12U North Section Tier II Tournament Bound Schenectady Scheduler - Kelli Trippany trippanysyha@gmail.com

14U Mohawk Lower Schenectady / Troy Albany Head Coach - Jordan Beck jbeckhockey@gmail.com

14U Mohawk Lower Schenectady / Troy Albany Scheduler - Scott Lobdell lobvmf312@gmail.com

16U North Section Tier II Tournament Bound Schenectady Head Coach - Ken Lancto lanctk2@sage.edu

16U North Section Tier II Tournament Bound Schenectady Scheduler - Ken Lancto lanctk2@sage.edu

18U North Section Tier II Tournament Bound Schenectady Head Coach - Jim Archibald stormcoacharchie@gmail.com

18U North Section Tier II Tournament Bound Schenectady Scheduler - Don Koszelak don.koszelak@gmail.com

16U Hudson Schenectady Head Coach - Jim Archibald stormcoacharchie@gmail.com

16U Hudson Schenectady Scheduler - Don Koszelak don.koszelak@gmail.com

Thousand Islands Youth Hockey

President - Mike Gray mgray7@centralny.twcbc.com

Master Ice Scheduler - Pat Loveland lovelanddecoys@yahoo.com

TVHL League Rep - Darci Kittle dkittle@twcny.rr.com

16U North Section Tier III Tournament Bound Thousand Islands TB 16U Head Coach - Connor Gray cj_gray14@yahoo.com

16U North Section Tier III Tournament Bound Thousand Islands TB 16U Scheduler - Darci Kittle dkittle@twcny.rr.com

18U North Section Tier III Tournament Bound Thousand Islands TB 18U Head Coach - Eric Lashomb lashomberic@yahoo.com

18U North Section Tier III Tournament Bound Thousand Islands TB 18U Scheduler - Patti Wetterhahn pandjwet@yahoo.com

Tri-Town Youth Hockey

President - Todd Svarczkopf tsvarczkopf@gmail.com

Master Ice Scheduler -

TVHL League Rep -

12U North Section Tier III Tournament Bound Tri-Town Head Coach - Mark R. Murray murrdogg017@gmail.com

12U North Section Tier III Tournament Bound Tri-Town Scheduler - Samantha Sheldon ssheldon@cphospital.org

14U North Section Tier III Tournament Bound Tri-Town Head Coach - Grace Lyon Gracehockey04@yahoo.com

14U North Section Tier III Tournament Bound Tri-Town Scheduler - Katie Donie kdonie@bfcsd.org

18U North Section Tier III Tournament Bound Tri-Town Head Coach - Devon Euto

18U North Section Tier III Tournament Bound Tri-Town Scheduler - Todd Svarczkopf tsvarczkopf@gmail.com

Troy Albany Youth Hockey

President - Margaret See maggpies17@yahoo.com

Master Ice Scheduler - Tanya Watkins troyalbanyicescheduler@gmail.com

TVHL League Rep - Tyler VanEpps tyler@sandri.com

10U Hudson Troy Albany Titans Head Coach - Jerry Sangiacomo jsangiacomo2@gmail.com

10U Hudson Troy Albany Titans Scheduler - Kristen Wojtowicz klwojtowicz@gmail.com

10U Mohawk Troy Albany Titans Head Coach - Tyler Van Epps tyler@sandri.com

10U Mohawk Troy Albany Titans Scheduler - Cheryl McGlothlin cheryl.mcglothlin@gmail.com

10U Heldeberg Troy Albany Jr Engineers Head Coach - Jason LeBoeuf jlboeuf@aol.com

10U Heldeberg Troy Albany Jr Engineers Scheduler - Jason LeBoeuf jlboeuf@aol.com

12U North Section Tier 1 Tournament Bound Troy Albany Titans Head Coach - Todd Nocera nocerataha@gmail.com

12U North Section Tier 1 Tournament Bound Troy Albany Titans Scheduler - Scott Morley troytitans07morley@gmail.com

12U Mohawk Troy Albany Jr Engineers Head Coach - John Brown john.f.brown5@gmail.com

12U Mohawk Troy Albany Jr Engineers Scheduler - Corey Dahl cdahl24@aol.com

14U Mohawk Upper Troy Albany Titans Scheduler - Wendy Durocher durochergirl@gmail.com

14U Mohawk Upper Troy Albany Titans Head Coach - Dan Cahill teamdealer1@aol.com

18U North Section Tier 1 Tournament Bound Troy Albany Titans Head Coach - PJ Nicsevic pnicsevic@yahoo.com

18U North Section Tier 1 Tournament Bound Troy Albany Titans Scheduler - Margaret See maggpies17@yahoo.com

16U Hudson Troy Albany Engineers Scheduler - Scott Campbell spcampbell@nycap.rr.com

16U Hudson Troy Albany Engineers Head Coach - Scott Campbell spcampbell@nycap.rr.com

G12U North Section Tier II Tournament Bound Troy Albany Ice Cats Head Coach - Jen Speck jespeck@gmail.com

G12U North Section Tier II Tournament Bound Troy Albany Ice Cats Scheduler - Chantal Judeikis chantaljudeikis@yahoo.com

G14U North Section Tier II Tournament Bound Troy Albany Ice Cats Head Coach - Bill Kennedy bk.kennedy15@gmail.com

G14U North Section Tier II Tournament Bound Troy Albany Ice Cats Scheduler - Chantal Judeikis chantaljudeikis@yahoo.com

G19U North Section Tier II Tournament Bound Troy Albany Ice Cats Scheduler - Chantal Judeikis chantaljudeikis@yahoo.com

G19U North Section Tier II Tournament Bound Troy Albany Ice Cats Head Coach - Bryan Murray bryan.murray@outlook.com

Tupper Lake Youth Hockey

President - Tracey Amell amtamell@roadrunner.com

Master Ice Scheduler -

TVHL League Rep -

12U North Section Tier III Tournament Bound Tupper Lake Head Coach - Larry Callaghan lcsoxin7@gmail.com

12U North Section Tier III Tournament Bound Tupper Lake Scheduler - Matt Kendall matt.s.kendall@gmail.com

Watertown Youth Hockey (NY)

President - Dan James danjames3419@gmail.com

Master Ice Scheduler - Vanessa Cushman sportscushhockey@gmail.com

TVHL League Rep -

12U North Section Tier III Tournament Bound Watertown Head Coach - Dave Cushman hockeycush@aol.com

12U North Section Tier III Tournament Bound Watertown Scheduler - Vanessa Cushman sportscushhockey@gmail.com

14U North Section Tier III Tournament Bound Watertown Head Coach - Matt Parker

14U North Section Tier III Tournament Bound Watertown Scheduler - Jessica Whitmore jwhitmore30@gmail.com

West Point

President - John Barnard john@JBKHockey.org

Master Ice Scheduler -

TVHL League Rep - Jim Millhouse jmillhouse@live.com

12U Hudson West Point 12u A Head Coach - Joe Hughes joehughesiii@verizon.net

12U Hudson West Point 12u A Scheduler - Jim Millhouse jmillhouse@live.com