Trophy Case

2018-2019 TVHL CHAMPIONSHIP GAMES

2/23  8:30am  10U Heldeberg - (HOME) Clifton Park vs (AWAY) N Berkshire- N Berkshire Wins!!
2/23  10:10am  10U Mohawk - (HOME) Schenectady vs (AWAY)- Saugerties-  Schenectady Wins!!
2/23  11:50am  12U Hudson- (HOME) Clifton Park vs (AWAY)- Saratoga- Clifton Park Wins!!
2/23   1:40pm   12U Mohawk- (HOME) Saratoga  vs (AWAY) Clifton Park- Saratoga Wins!!
2/23   3:20pm   12U Heldeberg- (HOME) Troy-Albany  vs (AWAY) Saugerties - Saugerties Wins !!
2/23   5:00pm   14U Mohawk Upper- (HOME) Saratoga vs (AWAY) N Berkshire- Saratoga Wins!!
2/24   11:30am  14U Mohawk Lower- (HOME) Saratoga vs (AWAY) Schenectady- Saratoga Wins!!
2/24   2:50pm    16U/18U Hudson - (HOME) Clifton Park  vs (AWAY) Bethlehem - Bethlehem Wins!!
3/8 10U Hudson- Clifton Park Dynamo Wins!!

 

NYSAHA North Section League Results:

12U Tier I - Clifton Park #1 Seed, Troy-Albany #2 Seed
12U Tier II- Plattsburgh #1 Seed, Adirondack #2 Seed
12U Tier III- Chazy #1 seed, Ogdensburg #2 seed
14U Tier I-  Clifton Park #1 seed, Troy-Albany #2 seed
14U Tier II- Canton #1 seed, Adirondack #2 seed
14U Tier III- Malone #1 seed, Ogdensburg #2 seed
16U Tier I- Clifton Park #1 Seed, Troy-Albany #2 Seed
16U Tier II - Canton #1 Seed, Adirondack #2 Seed
16U Tier III-  Norfolk/Norwood #1 Seed, Thousand Islands #2 Seed
18U Tier I-  Northwood School #1 Seed, Clifton Park #2 Seed
18U Tier II -  Bethlehem Youth Hockey #1 Seed, Adirondack #2 Seed (dropped out)
18U Tier III - Louisville #1 Seed, Thousand Islands #2 Seed
G16U Tier I - Clifton Park
G19U Tier I - Northwood
G12U Tier II- Canton #1 seed, Troy-Albany #2 seed
G14U Tier II- Norfolk/Norwood #1 Seed, Malone #2 seed, Troy-Albany #3 seed
G16U Tier II- Potsdam #1 seed, Malone #2 seed
G19U Tier II- Canton

Congratulations to Northwood School for winning the Tier I 18U NYS Championship and Canton for winning the Tier II 14U NYS Championship!!

2017-2018 TVHL CHAMPIONSHIP GAMES

10U Hudson - 3/4 9:00am SCRF - #1 Schenectady vs #2 Bethlehem - Bethlehem Wins!!

10U Mohawk Upper-3/4 10:40am SCRF #1 Clifton Park vs #2 Schenectady- Schenectady Wins!!

10U Mohawk Lower-3/3 7:20am SCRF #1 Troy-Albany vs #2 Bethlehem -Troy-Albany Wins!!

10U Heldeberg -3/3 9:00am SCRF #1 Bethlehem vs #2 Troy-Albany Red- Troy-Albany Wins!!

12U Hudson -3/3 10:40am SCRF- #1 Saratoga vs #2 Saugerties-Saugerties Wins!!

12U Heldeberg -3/4 12:20pm SCRF #1 Troy-Albany vs #2 Schenectady- Troy-Albany Wins!!

14U Mohawk Upper -3/3 6:20pm SCRF - #1 Troy-Albany vs #2 Clifton Park- Troy-Albany Wins!!

14U Mohawk Lower -3/3 #1 Clifton Park vs #2 Troy-Albany  8:00pm SCRF - Clifton Park Wins!!

16U Hudson Upper -3/4 #1 Watertown vs #2 Bethlehem 10:30am Albany Academy-Bethlehem Wins!!

16U Hudson Lower-3/4 10:30am #1 Clifton Park vs #2 Whitestown - New Hartford Rec Center-Clifton Park Wins!!